۳ طرح اعضای انجمن رباتیک در نمایشگاه واحدهای فن آور

۳ طرح اعضای انجمن رباتیک در نمایشگاه واحدهای فن آور که مورد استقبال قرار گرفت

 

 1. “ربات جداکننده، مرتب کننده و شمارنده ی تخم آزاد ماهیان” (توران طهماسبی ، میلاد داوودی)

  ازجمله مهمترین اقداماتی که در مزارع تکثیر و پرورش ماهیان صورت میگیرد ،جداسازی تخم های سالم از ناسالم است. زیرا تخم های ناسالم براثر عدم لقاح دچار قارچ زدگی شده و تخم های سالم را نیز درگیر میکنند. علاوه براین ها عدم وجود آماری دقیق از تعداد تخم نیز از دیگر مشکلاتی است که در مزارع وجود دارد.
  این دستگاه قادر به شناسایی و تفکیک تخمهای سالم از ناسالم می باشد.همچنین میتواند تعداد مجموع تخم ها،تخم های سالم و ناسالم را نیز گزارش دهد.
  این طرح بشدت مورد تشویق مسئولین قرار گرفت و دکتر شاکرمی ریاست پارک علم و فناوری ،خاطرنشان کردند با توجه به اینکه به زودی ایران به جای وارد کننده ، به تولید کننده تخم ماهی تبدیل میشود ،یک مرکز تولید تخم ماهی در استان راه اندازی شده که ایشان قول معرفی این ربات را برای حمایت بیشتر به این مرکز تولید تخم ماهی دادند.

 2. کلاه ایمنی هوشمند: (سعید رحیمی، سینا حسین بیگی)

  کلاه مخصوص کار در معدن فضای های تاریک و در معرض گاز های سمی ، از قابلیت های کلاه به تشخیص گاز های سمی محیط اندازه گیری دمای محیط و تنظیم نور چراغ متناسب با نور محیط و کارکرد ان به این صورت است که وقتی فرد در یک محیط که دارای گاز سمی و دمای بالا قرار دارد به فرد هشدار می دهد و همزمان اطلاعات را توسط فرستنده رادیویی به خارج از معدن یا…. می فرستد.

 3. قفل هوشمند اثر انگشتی : (احمد سپهوند،علیرضا سلاحورزی)

  با توجه به لزوم بی نیاز کردن کشور از محصولات وارداتی و همچنین جلوگیری از خروج ارز از کشور این قفل توسط تیم دانشجویی دانشگاه لرستان طراحی و ساخته شده ضمن اینکه این طرح از نمونه خارجی ویژگی هایی دارد که به مراتب بالاتر و مناسب تر است ؛بطوری که نمونه خارجی دارای ۱۴ ویژگی است در حالی که این قفل دارای ۲۸ویژگی منحصر به فرد و باقیمتی تقریبا نصف نمونه خارجی است که این طرح مورد استقبال استانداری و مرکز رشد قرار گرفت و اقداماتی برای حمایت و تجاری سازی این طرح انجام شد که سفارش چندین قطعه از آن برای دانشگاه لرستان و استانداری از جمله آنها بود.

 

 

 

 

پیمان طهماسبی

درباره پیمان طهماسبی

دانشجوی کارشناسی برق ورودی سال 94. زمینه های کاری:فتوشاب. پایتون. میکس و مونتاژ فیلم.طراحی سایت با web builder . انیمیشن سازیswish max.میکس موزیک. برنامه نویسی++ c. آردیونو. ICDL مقدماتی و پیشرفته و آتوکد و .....

یک دیدگاه در “۳ طرح اعضای انجمن رباتیک در نمایشگاه واحدهای فن آور

پاسخ دهید