ایوا اولین دوش هوشمند

ایوا اولین دوش هوشمند است که به منظور صرفه جویی در مصرف آب ساخته شده است؛ برای استفاده از ایوا فقط کافی است که یک دوش معمولی بگیرید و آب را باز کنید آنوقت متوجه می شوید که ایوا میتواند مقدار آب مصرفی را بدون ایجاد هیچ اختلالی در دوش گرفتن به نصف برساند.

نحوه کارکرد ایوا به این صورت است که قبل از دوش گرفتن، هنگامی که آب به دمای مورد نظر رسید، جریان آب بسته می شود و وقتی که شروع به دوش گرفتن میکنید فقط کافیست دکمه ای که روی آن تعبیه شده را فشار دهید؛ این عمل باعث صرفه جویی در مصرف آب می شود.

ایوا دارای حسگر های منحصر به فرد است که جریان آب را بر اساس نیازهای شما تنظیم می کند و حسگرهای آن میتوانند تشخیص بدهند که شما چه وقت به آب احتیاج دارید و چه وقت به آب احتیاج ندارید و  این سنسور ها بر اساس میزان فاصله فرد با دوش، میزان فشار آب را تنظیم میکند؛ مثلا وقتی که سر شما مستقیما زیر دوش قرار دارد ، ایوا میزان فشار آب را به ۱۰۰% افزایش میدهد و وقتی که به اندازه یک قدم از دوش فاصله بگیرید، ایوا میزان فشار اب را به ۷۰% کاهش میدهد؛  نصب ایوا بسیار آسان است، و این قابلیت را دارد که آن را به راحتی روی دیوار نصب کنید و همچنین میتوانید سر شیر مورد نظرتان را به راحتی نصب کنید.

شما به کمک اپ ایوا میتوانید زمان دوش گرفتن تان را تنظیم کنید؛ وقتی که این زمان رو به اتمام باشد، ایوا با کاهش فشار آب و یا با ال ای دی هایی که در پایین دستگاه قرار گرفته اند نشان میدهد که زمان رو به اتمام هست، و زودتر باید کار خود را تمام کنید. به وسیله اپ ایوا میتوانید مقدار آب مصرفی را با دفعات قبلی مقایسه کنید و یا همچنین میتوانید زاویه دوش را متناسب با قد خودتان تنظیم کنید.

تفاوت های یک دوش معمولی با دوش ایوا

در دوش گرفتن معمولی در هر ۹ دقیقه ۱۹ گالن آب مصرف میشود،  در آمریکا با جمعیت ۳۱۶ میلیون نفری اگر که همه هر روز دوش بگیرن هر روز ۶ بیلیون گالن مصرف میشود که سالانه ۲٫۲ تریلیون گالن آب مصرف میشود، اما با استفاده از ایوا ۹٫۵ گالن در هر بار دوش گرفتن صرفه جویی میشود و در روز ۳ بیلیون گالن آب و در سال ۱ تریلیون گالن اب ذخیره خواهد شد.

 

منبع

کوثر الیاسی

درباره کوثر الیاسی

دانشجوی مهندسی مکانیک 🔧🚘Ⓜ

پاسخ دهید