ریفیل(Reefill) : راهی جدید برای پر کردن بطریها از آب آشامیدنی

اکثر افراد به خریدن و استفاده کردن از بطری های آب معدنی عادت دارند که یک عادت پر هزینه می باشد. چراکه برای بازیافت و یا درست کردن آن باید هزینه و انرژی زیادی مصرف شود
علاوه بر این، این بطری ها نه تنها پر هزینه هستند بلکه به دلیل طول کشیدن زمان تجزیه انها باعث آلودگی محیط زیست و آسیب رساندن به آن ،به خصوص اقیایونس ها و دریا ها می شود.
راه حل اینجاس( reefill) ریفیل،که در اینجا میخواهم آن را معرفی میکنم
ایستگاه های شبکه ای رفیل (reefill) وجود دارد که اعضای آن در این ایستگاه ها میتوانند بطری های آب خود را که خنک و تصویه شده هستند استفاده کنند.
مزایای استغاده از ریفیل(reefill): کم هزینه تر،سازگار با محیط زیست و جایگزین مناسبی برای بطری های پلاستیکی آب معدنی می باشد.
که شما با عضویت در این شبکه یک بطری رلیف به شما تعلق میگیرد.
شخص که عضو شبکه (reefill ) ریفیل می باشد بدون هیچ محدودیتی تنها با پرداخت ۱٫۹۹ دلار می تواند از تمامی ایستگاه های ریفیل استفاده کند. و همچنین شخص فقط یه بار هزینه بطری رو میپردازد و میتواند به دفعات خیلی زیادی از همون بطری استفاده کند
نحوه کار( reefill)ریفیل به این صورت می باشد که با استفاده از اپلیکیشن ویژه ی آن که قبلا روی تلفن همراهتان نصب کرده اید،می توانید نزدیک ترین ایستگاه (reefill)ریفیل،که معمولا در فروشگاه ها و یا کافی شاپ ها هستش،را پیدا کنید؛بعد وقتی به ایستگاه رسیدید دستگاه را با گوشی خود فعال می کنید و در نهایت می توانید از آب خنک و فیلتر شده لذت ببرید.


اگر شما فراموش کنید بطری خود را به همراه خود ببرید،نگران نباشید شما می توانید علاوه بر بطری های رلیف از بطری های دیگری هم استفاده کنید.
چون رلیف به منظور کاهش استفاده از بطری های پلاستیکی می باشد این بطری ها را به اعضای خودش اختصاص می دهد .محدودیتی برای مقدار آب مصرفی وجود ندارد شما حتی می توانید بطری دوستانتان را پر کنید . و یا اپلیکیشن آن را روی یادآوری تنظیم کنید تا بطریتان را فراموش نکنید.
ایستگاه های reefill ترکیبی ازیک تکنولوژی ساده ی بلوتوثی برای دسترسی و کنترل آب و سیستم آب آشامیدنی شهری می باشد
سیستم دستگاه رلیف به اینصورت است که ابتدا آب شهری را با استفاده از دستگاه های تصفیه کننده، تصفیه می کند سپس درون محفظه ای خنک وارد می شود و در نهایت شما میتوانید از آب خنک و تصفیه شده لذت ببرید
به وسیله ی اپلیکیشن reefill شما میتوانید بفهمید که چه مقدار پول بابت استفاده از reefill پس انداز کرده اید و هر ماه چه تعدادی بطری آب مصرف میکنید و با استفاده از ریفیل نیز متوجه میشوید که چه مقدار به سلامتی محیط زیست خودتان کمک کرده اید و این باعث میشود شما حس خوبی داشته باشید و نگران آلوده شدن محیط نباشید.
قرار دادن ایستگاه هایی در شهر ها و روستاهای کشور نیویورک تاثیر بسیار مثبت و مفید رلیف رو روی کاهش تولید بطری های پلاستیکی و حتی روی چرخه طبیعت و محیط زیست مشاهده گردید.
اگرطرح ریفیل (reefill) در تمام دنیا اجرا شود می توانیم تاثیر فوق العاده خوب وچشمگیری را روی محیط زیست و همچنین ذخیره انرژی مشاهده نماییم.

منبع

 

کوثر الیاسی

درباره کوثر الیاسی

دانشجوی مهندسی مکانیک 🔧🚘Ⓜ

پاسخ دهید